OK

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Terms of use

Serra del Conte Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico DOC

Available:Laost otsas

8.00

10.67 €/l

Tootja

Garofoli

Riik

Itaalia

Regioon

Marche

Aastakäik

2010

Serveerimistemperatuur

8-10°C °C

Alkoholiprotsent

12 %

Maht

75 cl

Viinamarjasort

Verdicchio 100%

Sobivus toiduga

kana ja valge lihaga.

Share this product

Garofoli Serra del Conte Verdicchio tuleb Classico piirkonnast ehk vanimalt Verdicchio marja kasvatuse alalt Jesi linnakese ümbruses. Vein on nagu aabitsa Verdicchio, just täpselt selline nagu 100 % Verdicchio viinamarjast valmistatud vein olema peab, Värvuselt rohelise helgiga helekollane. Esmamulje on värske, kuiv ja mahlane. Lõhnas lilleline, aroom meenutab eriti mandlite õitsemise aega Itaalias.
Mineraalsus väljendub soolaka austrivedeliku sarnaselt. Serra del Conte on pehmelt puuviljane ja õrnalt vürtsine. Parim noorelt joomiseks, kõige tipus aasta pärast valmistamist. Üks tärn Gambero Rosso giidi poolt annab veelgi kindlust, et selle hinnataseme juures on veinil ikka väga korralik maitseelamus pakkuda.

Garofoli

Antonio Garofoli poolt 1871. aastal loodud veinikelder asub Veneetsiast allapoole jäävas Marche piirkonnas Aadria mere ääres. Garofoli on antud piirkonna üks nimekamaid veinikeldreid, mida tänaseks juhivad 4-nda generatsiooni järeltulijad Gianfranco ja Carlo. Eriti hinnatud on Garofoli valged veinid - Verdicchio viinamarjast valmistatud veinidele iseloomulik mõrkjas järelmaitse on Garofoli toodetel minimaalne. Punased veinid, mis pärinevad Rosso Piceno ja Rosso Conero aladelt, on ehk vähemtuntud ning vajavad veel tutvustamist, kuid neid võib samuti julgelt nimetada kõrgekvaliteedilisteks veinideks.

Tootekood: 01-641323 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah