OK

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Terms of use

Grosso Agontano Rosso Riserva

Available:Laost otsas

26.00

34.67 €/l

Tootja

Garofoli

Riik

Itaalia

Regioon

Marche

Apellatsioon

Cònero DOCG

Aastakäik

2012

Serveerimistemperatuur

16-18 °C

Alkoholiprotsent

14 %

Maht

75 cl

Viinamarjasort

Montepulciano 100%

Saavutused

ESA toetajaliikmete degustatsioonil hinnati Garofoli Grosso Agontano Rosso Cònero Riserva 2004 +2 punkti vääriliseks e. suurepäraseks veiniks, mida on kohustuslik proovida. *Oktoobris 2007 pälvis Agontano Itaalia kõrgeima kvaliteedikategooria staatuse D.O.C.G., olles 32 piirkond Itaalias.

Maitse

tammelaagerdusega

Sobivus toiduga

küpsed juustud

Sündmus

kodune õhtusöök

SEO

Garofoli, Grosso Agontano Rosso, Cònero Riserva, Cònero, Marche punane vein

Share this product

Perekonna kroonijuveel valmib Montepulciano marjast (mitte segi ajada samanimelise piirkonnaga Toscanas). Viinamarjad on korjatud Piancarda ja Paterni külade ümbruse väiksetest aedadest. Agontano on intensiivse tumeda värvusega. Veinis on tunda piirkonna rustikaalsust ja kuumust. Lõhnas esil tumedad küpsed kirsid, aasia eksootilised vürtsid ja küpsele veinile omased aroomid. Vein on nagu jalutuskäik kevadises metsas, kus tunda aastaaegade võitlust, alusmetsa kõdu noodid vahelduvad tärkavate lillede aroomiga. Maitses lisaks kirsile ploomid ja 18-ne kuusest tammevaadis laagerdumisest külge tulnud vanilje, shokolaad. tubakas.

Garofoli

Antonio Garofoli poolt 1871. aastal loodud veinikelder asub Veneetsiast allapoole jäävas Marche piirkonnas Aadria mere ääres. Garofoli on antud piirkonna üks nimekamaid veinikeldreid, mida tänaseks juhivad 4-nda generatsiooni järeltulijad Gianfranco ja Carlo. Eriti hinnatud on Garofoli valged veinid - Verdicchio viinamarjast valmistatud veinidele iseloomulik mõrkjas järelmaitse on Garofoli toodetel minimaalne. Punased veinid, mis pärinevad Rosso Piceno ja Rosso Conero aladelt, on ehk vähemtuntud ning vajavad veel tutvustamist, kuid neid võib samuti julgelt nimetada kõrgekvaliteedilisteks veinideks.

Tootekood: 01-641329 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah