OK

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. Terms of use

Bernardina Nebbiolo d`Alba

Available:Laos

27.00

36 €/l

Tootja

Ceretto

Riik

Itaalia

Regioon

Piemonte

Apellatsioon

Nebbiolo d`Alba DOC

Aastakäik

2011

Serveerimistemperatuur

16-18 °C

Alkoholiprotsent

14,5 %

Maht

75 cl

Viinamarjasort

Nebbiolo 100%

Saavutused

2011 Bernardina Nebbiolo d`Alba DOC
- Bibenda - A.I.S - 4 grappoli (kobarat)
- Vini d´Italia - Gambero Rosso - 2 biccheri
- I Vini d´Italia - Le guide de l´Espresso - 15.5/20 punkti
- I Vini di Veronelli - 2 stelle (tähte)
- International Wine Cellar - 88 punkti
- Slow Food Editore - Slow Wine

Teiste auhinnatud aastakäikudega saate tutvuda siin: http://www.ceretto.com/ceretto-wine-ratings/nebbiolo-alba_bernardina

Maitse

keskmise täidlusega

Sobivus toiduga

metslinnu ja -looma liha ja trühvlinüansid

Sündmus

pidulik tähtpäev

SEO

nebbiolo, ceretto, Nebbiolo d`Alba, piemonte punane vein

Share this product

Bernardina on justkui eelmäng suurte Barolode ja Barbaresco‘de sissejuhatuseks. Bernardinas on 100% Nebbiolo marjad Alba linnakese ümbrusest. Veini hoitakse aasta tammevaadis. Värvus on tumepunane, lõhnas tungib ninna kannikeste aroom. Kuiva stiiliga Nebbiolo saab pehme, mõnusate siidiste tanniinidega. Maitse koha pealt iseloomustavad veini punased marjad, ploomid, vürtsid ja kerge alusmetsa lõhn.

Ceretto

Piemonte ühes kuulsamas Ceretto veinimajas on tegev neljas põlvkond. Vennad Bruno ja Marcello olid need tänu kellele haarati 30 aastat tagasi fookusesse mikrokliimast mõjutatud terroir mõiste, osteti väikestelt kasvatajatelt kokku 120 hektarit maad ja hakati panustama viinamarjapõldudel tehtavasse töösse. Barolo vennad Cerettod on eelkõige tuntud kui ühe aia Barolo meistrid. Lisaks saadab neid innovatiivse ja kunstilembese veinimõisa tiitel. Ceretto veinimõisa kuulus moderne kuup, mis telliti Louvre’i püramiidi autorilt ja kirevavärviline kunstitemplina mõjuv Barolo Brunate aia erakabel on vaid vähesed näited pere kunstialgatustest. Alates 1999. aastast said firmas tööd vendade lapsed Federico, Lisa, Roberta ja Alessandro, tuues juurde värsket verd ja suurendades veelgi firma dünaamilisust. Nende eestvedamisel Albasse asutatatud Piazza Duomo restoranile omistati kolmas Michelin tärn. Ceretto veinitoodangus on esindatud nii vanad traditsioonid kui moodne veinitegu. Ka pudelikujundus peegeldab sama filosoofiat, vana stiiliga tooted on klaasikalise fondi ja kujuga, moodsa stiiliga vein läheb erilistesse pudelitesse, mille nimi on pudelisse sisse pressitud. 2010. aastal hakati rakendama orgaanilise veiniviljeluse printsiipe ja alates 2015. aasta korjest on kõik nende Barolo ja Barbaresco aiad pluss Monsordo Bernardina (kokku 30 ha) täies ulatuses biodünaamilised. Tulevikus on eesmärk muuta kõik aiad vähemalt orgaaniliseks.

Tootekood: 01-641129 Kategooria:

Kas oled vähemalt 18 aastat vana?

Jah